Loading...

Ciąża i dieta dla przyszłej mamy.

Dziwne smaki, na które stać tylko kobiety w ciąży to przede wszystkim: połączenie czekolady i ogórków kiszonych, lodów i ryb itp. Zachcianki smakowe potrafią być naprawdę zaskakującymi wariacjami smakowymi, których nikt poza przyszła mama nie jadłby z smakiem. Jednakże jak naprawdę powinna wyglądać prawidłowa dieta? Czy należy jeść za dwóch? Czy ciąża to przyzwolenie na zajadanie się tonami paczków i masła orzechowego? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Dieta ciężarnej

Istnieje kilka zasad, które warto przestrzegać będąc w ciąży dla dobra swojej sylwetki, metabolizmu i dziecka. Po pierwsze, jeżeli nie wiesz jak jeść udaj się do specjalisty dietetyka. Profesjonalista ułoży dla Ciebie prawidłowa dietę, która będziesz mogła wraz z nim modyfikować bez obawy o rozmiar swoich spodni.

Po drugie, nie wolno ci się objadać. Wbrew pozorom przepełniony żołądek ma nie mały wpływ na dziecko. Badania wykazują, iż dzieci objadających się matek mając za mało miejsca rodzą się jako znacznie mniej ruchliwe. Po trzecie, jedz zdrowo. Polub świeże i sezonowe owoce oraz warzywa. Nie sięgaj po produkty wysoko przetworzone.

Uważaj na pokarmy alergizujące! Nawet, jeżeli wcześniej Cię nie uczulały to w ciąży jest to możliwe. Co więcej, prawdopodobieństwo wystąpienia alergii także u dziecka jest bardzo duże. Pij dużo wody niegazowanej. Podczas zmian hormonalnych, a później przez wysiłek wynikający z przemieszczania się ze sporym brzuszkiem będziesz jej potrzebowała nawet 3 litry na dobę. Unikaj kawy i zbyt mocnej herbaty. Oba te napoje są traktowane jako używki i mogą negatywnie wpłynąć na Twoje samopoczucie oraz zdrowie dziecka.

Bezwzględnie zakazane jest spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Mogłyby one doprowadzić do patologii ciąży, choroby dziecka i zagrożenia jego życia.

salon optyczny okulary Bydgoszcz badania okulistyczne kufle do sublimacji