Loading...

Jak dobrze i funkcjonalnie zaprojektować kuchnię?

Wbrew pozorom w kuchni spędzamy bardzo dużo czasu. To tutaj przygotowujemy posiłki dla bliskich, niejednokrotnie również tutaj prowadzone są długie rozmowy przy kawie, nie mówiąc już o tym, że także w tym miejscu przygotowujemy jedzenie dla większej ilości gości, jeśli planujemy jakąś uroczystość. Dlatego ważne jest to, aby dobrze zaplanować kuchnię. Z jednej strony ma nam się ona podobać wizualnie, bo dzięki temu chętniej będziemy w niej przebywali, z drugiej powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby najważniejsze rzeczy były pod ręką i żebyśmy nie mieli problemów, aby do nich sięgnąć.

Dokładnie wszystko przemyślmy

Kuchnia powinna być zaplanowana w taki sposób, aby najważniejsze rzeczy były blisko siebie i żebyśmy nie musieli zbyt dużo chodzić. Dlatego też warto dopilnować, aby zlewozmywak znajdował się blisko kuchenki.

W razie czego jeśli będziemy musieli włożyć pod wodę coś gorącego, albo oparzoną rękę, będziemy mogli to zrobić bez problemów i konieczności biegania po całej kuchni. Tak samo różnego rodzaju sztućce i przyprawy powinny znajdować się jak najbliżej kuchenki. Wówczas w każdym momencie będziemy mogli po nie sięgnąć i je dodać, ale również nie będziemy tracić czasu na chodzenie w jedną i drugą stronę.

Kuchnia musi być dopasowana

To, że jakieś rozwiązanie sprawdziło się u naszych znajomych, wcale nie musi oznaczać, że sprawdzi się również u nas. Jeśli jesteśmy osobami wysokimi, to warto zadbać o to, aby blat był trochę wyżej niż standardowe 85 cm. W przeciwnym razie podczas przyrządzania różnych rzeczy będziemy musieli się mocno schylać, a to z pewnością nie będzie nam odpowiadało, bo będzie powodowało ból w kręgosłupie.

Tak samo jak jesteśmy niscy, to warto zadbać o to, aby górne szafki były zamontowane na takiej wysokości, żebyśmy mogli do nich bez problemów sięgnąć. Powinniśmy również pamiętać, że w kuchni będziemy przyrządzać wiele różnych rzeczy, a do tego będziemy potrzebować miejsca. Dlatego jeśli tylko istnieje taka możliwość, powinniśmy się postarać, aby po obydwóch stronach kuchni znajdowały się blaty. Co więcej, warto też pilnować, żeby przy kuchence i lodówce było sporo wolnego miejsca. Wówczas będziemy mogli obok położyć wszystkie niezbędne artykuły i swobodnie przygotowywać posiłek, albo bez problemów zmieścić tam talerz. Jeżeli chcemy mieć pewność, że kuchnia naszych marzeń będzie idealnie urządzona, to koniecznie musimy zadbać o to, abyśmy mieli w niej możliwie jak najwięcej miejsca do pracy i żebyśmy jednocześnie wszystko co najważniejsze mieli pod ręką, blisko siebie.

Jeśli jeszcze każdy element takiej kuchni, będzie dopasowany do naszych potrzeb, to będzie istniała ogromna szansa, że przygotowywanie posiłków w takiej kuchni stanie się prawdziwą przyjemnością.

Sprzątanie Gliwice www.blitz-cleaning.com zlewozmywaki granitowe