Loading...

Jak urządzić małą kuchnię?

Urządzanie kuchni, nigdy nie należy do najłatwiejszych zadań. Zawsze powinna być ona nie tylko ładna, ale również funkcjonalna. To zadanie staje się jeszcze trudniejsze, kiedy mamy do urządzenia małą kuchnię. Wówczas na niewielkiej przestrzeni musimy zmieścić wszystkie najważniejsze przedmioty, a jednocześnie powinniśmy sprawić, aby taka kuchnia optycznie wydawała się większa. Jak się jednak okazuje, ciekawe i mądre urządzenie małej kuchni jest możliwe, a z pomocą mogą nam tutaj przyjść różnego rodzaju nowoczesne rozwiązania.

Nie powinniśmy jej zabudowywać

Musimy pamiętać, że mając małą kuchnię, powinniśmy raczej montować niskie szafki i zrezygnować z zabudowy od podłogi do sufitu.

white goods manufacturers

Jeśli jednak wybierzemy to drugie rozwiązanie, to lepiej zrobimy jeśli fronty szafek będą wykonane z mlecznego szkła, bo wówczas taka kuchnia też będzie się wydawała większa. Dodatkowo warto zrezygnować z drzwiczek na rzecz żaluzji, które będą zabierały mniej miejsca i nie będziemy mieli problemów, aby je otworzyć, bo zmieszczą się w każdej przestrzeni. Warto także pomyśleć o tym, aby między blatem a szafkami zamontować niewielkie półki, dzięki którym zyskamy dodatkową przestrzeń na poustawianie różnego rodzaju rzeczy, a jednocześnie sprawimy, że nasza kuchnia będzie się prezentowała naprawdę ciekawie.

Nowoczesne rozwiązania

Obecnie firmy zajmujące się projektowaniem i przygotowywaniem kuchni, oferują nam różnego rodzaju nowoczesne rozwiązania. Warto więc pomyśleć o tym, aby w naszych szafkach zamontować wyjeżdżające półki, aby zamontować obracane półki czy chociażby zastanowić się nad montażem takich elementów, które dodatkowo da się składać i rozkładać w miarę potrzeby. Wówczas będziemy w stanie pomieścić w jednym miejscu znacznie więcej rzeczy, a dodatkowo jeszcze sprawimy, że korzystanie z takich szafek będzie łatwiejsze i wygodniejsze.

Co więcej, warto również przechowywać różne produkty w pojemnikach, bo wówczas również będziemy mogli więcej do takich szafek zmieścić, chociaż ilościowo będzie ich znacznie mniej. Przy urządzaniu małej kuchni musimy też pamiętać o tym, aby dbać o optyczne wrażenia. Dlatego warto również decydować się na kuchnie jasne, które będą rozświetlone, bo wówczas będą z jednej strony wydawały się większe, a z drugiej będzie w nich przytulniej, niż w kuchniach pomalowanych na ciemniejsze barwy. Warto zobaczyć jakie są tutaj możliwości, aby ciekawie i funkcjonalnie urządzić małą kuchnię. Może się okazać, że takich różnych pomysłów będzie znacznie więcej niż się spodziewaliśmy. Na szczęście, specjaliści od tego typu projektów, dobrze wiedzą w jaki sposób sobie radzić z małą kuchnią, tak aby z jednej strony ją optycznie powiększyć, a z drugiej żeby wygodnie się z niej korzystało.

najlepsze zlewy płytki tarasowe