Loading...

Jakie firanki i firany do kuchni wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że firanki nadają pomieszczeniu niesamowitego wyglądu, sprawiają że jest ono cieplejsze, przytulniejsze, ale jednocześnie też ubierają nasze okno od zewnątrz i w zależności od ich rodzaju, może się okazać, że także odcinają nas od tego, co dzieje się za oknem. Dlatego też, warto zastanowić się nad tym, jakie firany do kuchni powinniśmy wybrać, tak abyśmy mieli pewność, że będą one świetnie spełniały swoją funkcję i że jednocześnie będziemy z nich bardzo zadowoleni.

Nie musimy zasłaniać całego okna

Jeżeli nie chcemy, aby całe okno w kuchni było zasłonięte przez firankę, bo obawiamy się, że będzie do niej wpadało mniej światła, to warto pomyśleć o rozwiązaniach, które pozwolą nam zasłonić tylko jego niewielką część. Możemy tutaj skorzystać ze specjalnych zazdrostek, a więc niewielkich, poziomych pasków firany, które montowane są na dole okna na specjalnych karniszach.

Możemy także zdecydować się na takie firany, które będą wieszane od góry, ale także będą stosunkowo krótkie, dzięki czemu staną się ozdobą, ale nie przysłonią nam całego okna. Jak również można się zdecydować na firany sięgające do połowy okna, co szczególnie sprawdzi się w sytuacjach, kiedy parapet będzie służył za drugi blat i będziemy mieli na nim poukładane różne rzeczy.

Pionowe panele czy rolety?

Innym rozwiązaniem może być również powieszenie pionowych paneli, które będą szerokimi pasami, ale musimy wówczas dopilnować, żeby powieszone zostały z zachowaniem odpowiednich odstępów. A jeśli mamy kuchenny parapet zajęty, nie chcemy firany, ale jednocześnie nie chcemy, aby nasze okno nie było niczym osłonięte, to zawsze możemy się zastanowić nad roletami.

Mają one różne wzory, możemy zamontować takie, które będą mogły być zaciągnięte zarówno w dzień, jak i w nocy, dając odpowiedni efekt. Co więcej, takie rolety są bardzo proste w czyszczeniu i przystosowane do pomieszczeń, w których panuje wilgoć, więc z pewnością nie będziemy mieli problemów, aby korzystać z nich przez długi czas.

Dopasowana rozmiarem

Przy wyborze firanki do kuchni, niezwykle ważne jest to, aby była ona dopasowana rozmiarem do naszego okna, abyśmy się wcześniej zastanowili czy ma sięgać do parapetu czy jednak ma być krótsza. Jeśli mamy małą kuchnię, to warto również wybierać firanki bez nadruków, a jeśli nie chcemy zaciemniać okna, to powinny one przypominać delikatną mgiełkę i nie być zbyt gęste.

W sklepach znajdziemy wiele różnych propozycji na firany. W różnych stylach, rozmiarach i długościach. Warto się zastanowić, co konkretnie powinno się znaleźć w naszej kuchni, jaka jest jej wielkość, a także na ile chcemy to nasze okno kuchenne przysłonić. Wówczas łatwiej będzie nam podjąć odpowiednią decyzję, co do ostatecznego wyboru.

https://www.kuchennepromocje.pl/ zlewozmywaki 2-komorowe