Jakie kwiaty sprawdzą się w sypialni?

W wielu ludziach po dziś dzień pokutuje przekonanie, że rośliny doniczkowe mogą niekorzystnie wpływać na człowieka, kiedy stoją w sypialni. Jest to jednakże dość dużym uproszczeniem, ponieważ aby faktycznie mogłoby przynosić negatywne skutki tylko w przypadku prawdziwej zielonej dżungli. W przypadku, gdy posiadamy kilka roślin i regularnie otwieramy okna nie ma jednak obaw, by cieszyć się piękną roślinnością nawet w zaciszu sypialni. Poza tym, będzie ona nie tylko nawilżała powietrze, ale też je oczyszczała. Dodatkowo, wiele roślin działa uspokajająco, umożliwiając łatwe zasypianie i gwarantując spokojny i nieprzerwany sen. Bez wątpienia, rośliny są też wspaniałym elementem dekoracyjnym. Pasują do każdego wnętrza oraz mogą stworzyć naprawdę stylową aranżację każdego z pomieszczeń. 1. Zielistka – jedną z najpopularniejszych roślin mających niezwykle uniwersalne zastosowanie jest zielistka. To zdecydowanie bardzo wartościowa roślina pokojowa, która świetnie sprawdzi się nie tylko w sypialni. Jest rewelacyjna w pochłanianiu zanieczyszczeń z powietrza oraz jego nawilżaniu.
Pomaga likwidować wiele niekorzystnych związków chemicznych, jak chociażby jony metali ciężkich. Jej niekwestionowaną zaletą jest też to, że jest łatwa w uprawie. Oprócz regularnego podlewania nie wymaga właściwie żadnych dodatkowych działań. Wystarczy jej zatem tylko woda i umiarkowana dawka światła słonecznego. 2. Skrzydłokwiat – posiada wiele atutów, pośród których najbardziej wybija się chociażby jego łatwość w uprawie. Świetnie poradzi sobie bowiem z niewłaściwą pielęgnacją czy też niedoborem światła. Dzięki swoim małym rozmiarom, idealnie jest wkomponować go nawet w tak małą przestrzeń, jaką często bywa sypialnia. Oprócz pięknych zielonych liści, może poszczycić się również atrakcyjnymi białymi kwiatami. Nie pachną one jednak zbyt intensywnie, zatem nie ma obaw przy przeszkadzały w spokojnym śnie. 3.
Bluszcz – tym, co wyróżnia bluszcz na tle innych roślin jest z pewnością to, że dzięki niemu można stworzyć niezwykłą aranżację pomieszczenia. Uprawiać można go bowiem nie tylko w doniczce na parapecie, ale też regale, szafce lub wiszącym kwietniku. Bluszcz świetnie radzi sobie z nawilżaniem powietrza, a dodatkowo oczyszcza je między innymi z formaldehydów. W jej uprawie warto jednak pamiętać o tym, że bardzo źle znosi niedobór wody. Trzeba zatem pilnować, by miała umiarkowanie wilgotne podłoże, a w przypadku brązowienia liści od razu podlać. 4. Aloes – zdecydowanie jest jedną z najlepszych roślin do sypialni. Wytwarza bowiem tlen nocą, pochłania dwutlenek węgla, a dodatkowo filtruje powietrze z zanieczyszczeń. Mając tak zniewalające zalety, może jednak być problemem dla osób posiadających małą sypialnię. Czasem zdarza się, że aloes lubi się rozrastać, zajmując bardzo dużo przestrzeni. Poza tym, dobrze też pamiętać o tym, aby zimą podczas wietrzenia pokoju nie stawiać go blisko okna.
Niskie temperatury mogą mu niezwykle dotkliwie zaszkodzić.
panel szklany las
Przeczytaj również: Warunki uprawy ziół
Przeczytaj również: Jeden z działów ogrodnictwa, czyli zielarstwo
Przeczytaj również: Plantacje, czyli zorganizowana uprawa ziół
Polecane artykuły

Duże lokale mieszkalne
Bardzo popularne jest obecnie wynajmowanie mieszkań, zwłaszcza przez ludzi młodych, którzy wraz ze zmianą zatrudnienia zmieniają miejsce swego zamieszkania. Znacznie częściej niż kiedyś obserwuje się zjawisko migracji prawdopodobnie wymuszone przez rynek pracy. Tak więc zamieszkiwanie „na chwilę” w

Marzysz o własnym domu? Poznaj jego wady i zalety!
Kupno lub budowa własnego domu to marzenie wielu. Ludzie pragną zamieszkać w jednorodzinnym domku, ponieważ oczekują większej przestrzeni mieszkalnej, ucieczki od miejskiego hałasu, a także takich udogodnień jak ogród czy garaż. Posiadanie własnego domu ma jednak też kilka wad, które warto pozn