Loading...

Jakie kwiaty sprawdzą się w sypialni?

W wielu ludziach po dziś dzień pokutuje przekonanie, że rośliny doniczkowe mogą niekorzystnie wpływać na człowieka, kiedy stoją w sypialni. Jest to jednakże dość dużym uproszczeniem, ponieważ aby faktycznie mogłoby przynosić negatywne skutki tylko w przypadku prawdziwej zielonej dżungli. W przypadku, gdy posiadamy kilka roślin i regularnie otwieramy okna nie ma jednak obaw, by cieszyć się piękną roślinnością nawet w zaciszu sypialni. Poza tym, będzie ona nie tylko nawilżała powietrze, ale też je oczyszczała. Dodatkowo, wiele roślin działa uspokajająco, umożliwiając łatwe zasypianie i gwarantując spokojny i nieprzerwany sen. Bez wątpienia, rośliny są też wspaniałym elementem dekoracyjnym. Pasują do każdego wnętrza oraz mogą stworzyć naprawdę stylową aranżację każdego z pomieszczeń. 1. Zielistka – jedną z najpopularniejszych roślin mających niezwykle uniwersalne zastosowanie jest zielistka. To zdecydowanie bardzo wartościowa roślina pokojowa, która świetnie sprawdzi się nie tylko w sypialni. Jest rewelacyjna w pochłanianiu zanieczyszczeń z powietrza oraz jego nawilżaniu.

Pomaga likwidować wiele niekorzystnych związków chemicznych, jak chociażby jony metali ciężkich. Jej niekwestionowaną zaletą jest też to, że jest łatwa w uprawie. Oprócz regularnego podlewania nie wymaga właściwie żadnych dodatkowych działań. Wystarczy jej zatem tylko woda i umiarkowana dawka światła słonecznego. 2. Skrzydłokwiat – posiada wiele atutów, pośród których najbardziej wybija się chociażby jego łatwość w uprawie. Świetnie poradzi sobie bowiem z niewłaściwą pielęgnacją czy też niedoborem światła. Dzięki swoim małym rozmiarom, idealnie jest wkomponować go nawet w tak małą przestrzeń, jaką często bywa sypialnia. Oprócz pięknych zielonych liści, może poszczycić się również atrakcyjnymi białymi kwiatami. Nie pachną one jednak zbyt intensywnie, zatem nie ma obaw przy przeszkadzały w spokojnym śnie. 3.

Bluszcz – tym, co wyróżnia bluszcz na tle innych roślin jest z pewnością to, że dzięki niemu można stworzyć niezwykłą aranżację pomieszczenia. Uprawiać można go bowiem nie tylko w doniczce na parapecie, ale też regale, szafce lub wiszącym kwietniku. Bluszcz świetnie radzi sobie z nawilżaniem powietrza, a dodatkowo oczyszcza je między innymi z formaldehydów. W jej uprawie warto jednak pamiętać o tym, że bardzo źle znosi niedobór wody. Trzeba zatem pilnować, by miała umiarkowanie wilgotne podłoże, a w przypadku brązowienia liści od razu podlać. 4. Aloes – zdecydowanie jest jedną z najlepszych roślin do sypialni. Wytwarza bowiem tlen nocą, pochłania dwutlenek węgla, a dodatkowo filtruje powietrze z zanieczyszczeń. Mając tak zniewalające zalety, może jednak być problemem dla osób posiadających małą sypialnię. Czasem zdarza się, że aloes lubi się rozrastać, zajmując bardzo dużo przestrzeni. Poza tym, dobrze też pamiętać o tym, aby zimą podczas wietrzenia pokoju nie stawiać go blisko okna.

Niskie temperatury mogą mu niezwykle dotkliwie zaszkodzić.

https://euroland.pl/produkty/a01-sublimacja/a01-kubki/060-stalowe,2,7826