Loading...

Kaucja za wynajem mieszkania

W wielu przypadkach osoby wynajmujące mieszkanie chcą, żeby najemcy płacili im kaucję, która ma stanowić zabezpieczenie przed ewentualnymi zniszczeniami. Jest to jak najbardziej sensowne rozwiązanie, chociaż wiadomo, że nikt nie lubi płacić kaucji, bo w ten sposób zamraża się gotówkę. Pamiętajmy o tym, że kiedy wpłacamy wynajmującemu mieszkanie kaucję, to powinniśmy w zamian uzyskać formalne pokwitowanie dokonania tej wpłaty.

Musi mieć ono odpowiednią formę oraz treść, żeby było ważne w świetle prawa. Uzyskanie takiego zaświadczenia daje nam pewność, że nasze pieniądze do nas wrócą, jeśli tylko dotrzymamy warunków znajdujących się w umowie najmu. W innym wypadku może zdarzyć się tak, że właściciel będzie na siłę szukał powodów do tego, żeby pieniędzy nam nie zwrócić, domagając się na przykład pomalowania mieszkania czy też naprawienia jakiejś fikcyjnej usterki.

Niestety, nigdy nie można do końca ufać ludziom, szczególnie jeśli są to osoby, których nie znamy.

Podnośniki Poznań http://www.dekarbud.pl/PL-H21/uslugi-podnosnikiem-koszowym-poznan-i-okolice.html zarządca nieruchomości katowice