Loading...

Miejsca na organizację komunii

Komunia w dzisiejszych czasach to okazja do prawdziwego świętowania. Choć kiedyś były to raczej skromne przyjęcia, obecnie jest to spotkanie całej rodziny i wystawny obiad. Rozwijająca się moda w tym obszarze wręcz wywiera presję na rodzicach, aby zorganizowali wyjątkowe przyjęcie. Pytanie tylko w jakim miejscu? Istnieje kilka alternatyw, a każda niesie za sobą zarówno wady i zalety:

  • Na uroczystość w której udział weźmie udział niewiele osób najlepiej nadaje się zacisze własnego domu lub mieszkania. Wszystko jednak zależy od możliwości, czyli predyspozycji miejsca w którym można przyjęć gości. Zazwyczaj na organizację takiego wydarzenia w domu decydują się ci, którzy są w stanie sami wszystko przygotować. Mowa o stole, zastawie, krzesłach, ale przede wszystkim posiłkach. Na stole powinna znaleźć się ulubiona zupa i choć najczęściej jest to rosół, dziś dumnie zastępowany różnymi wymyślnymi kremami z warzyw. Dodatkowo warto dać gościom możliwość wyboru pomiędzy rodzajami mięs, bukietami surówek oraz zimnymi przekąskami. Nie wolno zapomnieć o dobrej kawie i słodkościach. Na komunii bardzo często pojawiają się młodsi uczestnicy, dlatego świetnie będzie zorganizować dla nich małą atrakcję, np.

    puchary lodowe;

  • Pomimo tego, że organizacja przyjęcia w domu jest spotykana, coraz częściej rodzice decydują się na wynajęcie restauracji. Dzięki temu nie trzeba martwić się o to, aby stołu starczyło dla wszystkich gości, ale także odchodzi konieczność gotowania i sprzątania. Oczywiście jest to propozycja dla tych, którzy mają nieco większe środki w swoim budżecie. Należy pamiętać, że restauracja będzie świetną propozycją dla liczniejszych rodzin, a koszt organizacji takiego przyjęcia liczy się ,,na osobę’’. W przypadku Komunii ceny zaczynają się od około 70 złotych;
  • Dla tych, którzy chcą zorganizować naprawdę huczne przyjęcie, najlepszą propozycją okażą się domy weselne. Te mogą pomieścić naprawdę dużo gości, a dodatkowo zapewniają miejsca do innych aktywności – ogródki, altanki, place zabaw i miejsca na grilla. Tutaj jednak należy liczyć się z dość wysokimi cenami, które niekiedy są podobne w organizacji wesela. Dla niektórych może być to jednak strzał w dziesiątkę, zwłaszcza, gdy na przyjęcie zaprasza się całą rodzinę.

Miejsc na organizację Pierwszej Komunii jest dziesiątki. Najważniejszym kryterium przy dokonywaniu wyboru powinna być jednak liczba gości. Pamiętajmy, że rezerwacja lokalu musi odbyć się odpowiednio wcześniej, gdyż coraz więcej rodziców decyduje się na takie rozwiązanie.

Pracownia florystyczna Sunflower