Loading...

Mieszkanie w bloku czy dom? Porównanie kosztów

Wybór mieszkania w centrum miasta lub domu z dala od miejskiego zgiełku to ważna decyzja. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw zanim zdecydujemy się na którąś z opcji. Jednym z czynników wyboru powinny być koszty. To dosyć istotny aspekt, który może być decydujący w rozstrzygnięciu naszego dylematu.

Wbrew pozorom mieszkanie wcale nie musi być tańsze od zakupu domu. Często ceny nieruchomości w centrum miasta są znacznie wyższe niż ceny domów, mimo iż cechują się mniejszym metrażem. Jeśli zależy nam na tańszej opcji, dobrze jest wybrać mieszkanie, które będzie znajdowało się dalej od centrum miasta. Kolejną sprawą są koszty utrzymania domu lub mieszkania.

W przypadku mieszkania koszty wiążą się z opłatą czynszu, w którym zawiera się opłata za zimną wodę, wywóz śmieci, ogrzewanie centralne i inne. Nie ominą nas także opłaty za gaz, prąd, telewizję i Internet. Z kolei przy wyborze domu, największe koszty będą generowane przez ogrzewanie, prąd, odprowadzanie ścieków i zimną wodę. Dodatkowe opłaty to podatek od nieruchomości oraz telewizja i Internet.

Tutaj musimy już sami pokryć wszelkie koszty remontów i napraw.

oranżeria ogród zimowy różne kubki do sublimacji