Loading...

Problem z mieszkaniami

Chociaż nie jest u nas tak źle, jak niektórzy twierdzą, to jednak Polska nie należy do krajów, w których średnie zarobki są wysokie. Jest to problematyczne szczególnie w zestawieniu z wysokimi cenami mieszkań.

W Polsce mało kto może sobie pozwolić na kupienie mieszkania bez posiłkowania się kredytem, a samo uzyskanie kredytu, wbrew pozorom, nie jest wcale łatwe. Na naszym rynku pracy wiele osób pracuje w oparciu o umowę zlecenie czy też umowę o dzieło, a w takich warunkach niezwykle ciężko jest uzyskać zdolność kredytową.

Dlatego też wielu z nas zmuszonych jest wynajmowania mieszkań przez długie lata. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to niekorzystne, ponieważ wydawane na wynajem pieniądze są praktycznie wyrzucane w błoto.

Zwykły obywatel nie jest jednak w stanie nic zrobić z tym stanem rzeczy – trzeba po prostu cierpliwie odkładać pieniądze i starać się o uzyskanie kredytu, żeby w końcu wejść w posiadanie swojego własnego mieszkania. Ceny mieszkań się zmieniają, ale nawet jak chwilowo są nieco mniejsze, to i tak zakup własnej nieruchomości jest sporym wydatkiem. Jeżeli nasze mieszkanie zostanie zalane warto zgłosić się do firmy, która zajmuje się osuszanie mieszkań warszawa

domy na sprzedaż gdańsk