Renesansowy zwrot piękna

Postrzeganie piękna w czasach renesansu w Europie zmieniło się w porównaniu do wcześniejszego średniowiecza. Za atrakcyjną kobietę uważano taką, która posiadała bardzo kobiecą, wręcz barczystą figurę o mocno zaznaczonym biuście i biodrach.
Kobiety, które z natury mogły pochwalić się filigranową posturą ciała, stosowały pod spódnicami poduszki powiększające ich naturalny rozmiar bioder. W renesansie również pojawiły się pierwsze gorsety, które dodatkowo podkreślały smukłość talii i odcinały się mocno od dużego biustu i szerokich bioder.
Opalenizna nie przystawała kobietom wysoko postawionym, z dobrych rodów, dlatego słońca unikano jak ognia. Największym uwielbieniem cieszyła się jasno-mleczna, wręcz przeźroczysta cera.
Opalenizna taka jak w średniowieczu świadczyła o statusie społecznym i obowiązku pracy na roli. Tak jak średniowieczu, doceniano długie włosy koniecznie w kolorze jasnym, złoto-bursztynowym.
Kobiety obdarzone rudymi włosami też uważane były za atrakcyjne, na co przykładem jest angielska królowa Elżbieta II panująca w Anglii w wieku XVI.
Zobacz, która garsonka na rozmowę kwalifikacyjną będzie odpowiednia
Przeczytaj również: Promienna cera odejmuje nam lat
Przeczytaj również: Czy wiemy jak dbać o urodę?
Przeczytaj również: Kobiety Ainu
Polecane artykuły

Duże lokale mieszkalne
Bardzo popularne jest obecnie wynajmowanie mieszkań, zwłaszcza przez ludzi młodych, którzy wraz ze zmianą zatrudnienia zmieniają miejsce swego zamieszkania. Znacznie częściej niż kiedyś obserwuje się zjawisko migracji prawdopodobnie wymuszone przez rynek pracy. Tak więc zamieszkiwanie „na chwilę” w

Marzysz o własnym domu? Poznaj jego wady i zalety!
Kupno lub budowa własnego domu to marzenie wielu. Ludzie pragną zamieszkać w jednorodzinnym domku, ponieważ oczekują większej przestrzeni mieszkalnej, ucieczki od miejskiego hałasu, a także takich udogodnień jak ogród czy garaż. Posiadanie własnego domu ma jednak też kilka wad, które warto pozn