Loading...

Ściana w kuchni – co wybrać zamiast płytek?

Dla wielu ludzi, którzy słyszą o wykańczaniu ścian w kuchni, jasne jest, że na takiej ścianie znajdą się płytki. Są one nie tylko łatwe do położenia, ale również bardzo łatwo można je wyczyścić przecierając wilgotną szmatką. A jak wiadomo, w kuchni nie trudno jest o pochlapane ściany, dlatego warto skorzystać z rozwiązania, które sprawi, że łatwiej będzie nam o nie dbać. Jak się okazuje, płytki to nie jedyne rozwiązanie, które możemy tutaj wykorzystać.

Dlatego jeśli nie jesteśmy do nich przekonani, to warto się zastanowić, która z innych opcji bardziej by nam odpowiadała.

Nowoczesne rozwiązania

www.kantor-losiak.pl

Od kilku lat sporym zainteresowaniem cieszą się szklane tafle, które możemy zamontować zarówno między blatem a szafkami, jak i nawet za kuchenką. Są one wykonane ze specjalnego, hartowanego szkła, a więc są odporne nie tylko na wysokie temperatury, ale również na uderzenia. Mogą one być gładkie, albo możemy na nich nadrukować jakąś ciekawą grafikę, która będzie pasowała do wystroju naszej kuchni.

Taka tafla pięknie się prezentuje, jest trwała, a jednocześnie też bardzo wytrzymała. Możemy także zamontować specjalną blachę, taką jakie występują w restauracjach. Ona optycznie powiększy pomieszczenie, sprawi że zyska na charakterze, a jednocześnie będziemy mieli pewność, że utrzymanie takiej blachy w czystości także nie sprawi nam żadnego problemu. Albo możemy się także zdecydować na położenie kamienia, najlepiej granitu.

On sprawi, że nasza kuchnia będzie funkcjonalna, ale jednocześnie elegancka.

Co jeszcze można wybrać?

Możemy się również zdecydować na położenie specjalnej tapety. Takiej, która będzie odporna na działanie wilgoci i niepalna, a ponieważ pojawia się ich coraz więcej i to w różnych wzorach, to nie powinniśmy mieć problemów, aby znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jeszcze inną propozycją może być położenie płytek klinkierowych, które występują w różnych kolorach, a więc idealnie będziemy mogli je dobrać do koloru całej kuchni.

Modne też staje się położenie na ścianie drewnianego panelu, który niejednokrotnie układany jest również jako blat. To sprawia, że całość jest spójna i świetnie sprawdza się w małych kuchniach, ponieważ optycznie je powiększa. Zaproponowany nam może być również beton architektoniczny, który dodatkowo może występować w różnych kolorach. A jeśli nie chcemy wymyślać nic wielkiego, albo na początku będziemy się wahali co wybrać, to zawsze ściany w kuchni możemy pomalować specjalną farbą, która będzie odporna na wilgoć i którą spokojnie będzie można wycierać wilgotną szmatką i nic się z nią nie będzie działo.

Tak naprawdę jest wiele pomysłów na to, co może znaleźć się w naszej kuchni na ścianach zamiast płytek. Możemy zamontować na nich tafle wykonane z różnego materiału, możemy je pomalować, nałożyć tapetę. Wszystko zależeć będzie od naszych oczekiwań.

kwadratowe słoiki http://www.tanibankiet.pl/meble/stoly-drewniane