Loading...

Szalone lata 20

Lata 20. ubiegłego wieku można uznać za największy zwrot w postrzeganiu kobiecego piękna. Było to związane z wieloma czynnikami, zarówno politycznymi, społecznymi i obyczajowymi. Pojawienie się sufrażystek, które walczyły o prawa kobiet, wiązało się również z diametralną zmianą ich wizerunku.

sukienki na wesele

W tej dekadzie dominowały tendencje zupełnie odmienne od tych, które można zaobserwować wcześniej. Po pierwsze, zmieniło się postrzeganie kobiecej sylwetki. W latach 20. kobiety przestały podkreślać swoją figurę, dominowała sylwetka szczupła i wysoka, bardziej przypominająca męską.

Panie przestały podkreślać talię sznurowanymi gorsetami, ukrywano również biust za pomocą bandaży. Za rewolucyjne można uznać również nowe fryzury, które okazały się krzykiem mody w tamtym czasie. Kobiety zrezygnowały z długich włosów, na rzecz krótkich fryzur na pazia czy boba. Makijaż z kolei można uznać za najbardziej podkreślający kobiece piękno – odważne czerwone usta, jasno-blada cera i przydymione oko było najbardziej popularne w latach 20.

Kup bryczesy dziecięce dla swojego malucha https://aspazja.pl/czytelnia-aspazji/jak-sie-pozbyc-cellulitu-z-ud-i-posladkow