Loading...

Warto mieć w domu rośliny

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, czy powinniśmy w naszym domu mieć rośliny czy nie, to zawsze warto rozważyć wszelkie możliwości i na spokojnie zastanowić się, co możemy tutaj zyskać. Z jednej strony rośliny w domu to obowiązek, bo musimy je podlewać, jakby nie było zbierają one też trochę kurzu, a więc musimy je wycierać. Ale z drugiej strony, to właśnie rośliny odpowiadają za oczyszczanie naszego powietrza i utrzymywanie w domu odpowiedniej wilgotności. Nie mówiąc już o tym, że niejednokrotnie odgrywają bardzo ważną rolę dekoracyjną, bo mogą sprawić, że jakieś pomieszczenie będzie się wydawało znacznie bardziej przytulne.

Co za nimi przemawia?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że rośliny, które będziemy mieli w naszym domu, będą odpowiadały za produkcję tlenu, a to oznacza, że im więcej będziemy mieli w domu kwiatów i roślin, tym lepsze będzie w nim powietrze, a to z kolei pozytywnie będzie wpływało na nasze samopoczucie. Dodatkowo trzeba jeszcze wspomnieć, że niektóre rośliny są znane właśnie z tego, że świetnie oczyszczają powietrze, to jest jakby ich główne zadanie, a więc jeśli jesteśmy alergikami, albo mamy w domu palacza papierosów, to warto zainwestować właśnie w taki gatunek. Nie dość, że będziemy mieli czystsze powietrze, to jeszcze będzie dekoracją danego pomieszczania. Tą funkcję dekoracyjną świetnie będą też spełniały rośliny, które będą miały kolorowe kwiaty.

Wówczas w danym pokoju będzie przytulnie, kolorowo, a dodatkowo jeszcze będziemy mogli te rośliny układać w taki sposób, aby tworzyły niesamowite kompozycje.

To nie jest trudne

Jeżeli do tej pory rezygnowaliśmy z kwiatów w domu, bo często wyjeżdżamy, albo mamy tendencję do zapominania o ich podlewaniu i je zawsze ususzymy, to warto wiedzieć, że i na to można znaleźć rozwiązanie. Przede wszystkim możemy kupić specjalne pojemniki na wodę. Wlewamy do nich wodę, wbijamy je w ziemię i roślina sama pobiera tyle wody ile potrzebuje.

Wystarczy tylko, że co jakiś czas sprawdzimy jaki jest poziom tej wody i czy nie trzeba jej dolać, ale w pamiętaniu o tym, może nam pomóc ustawiony alarm. Co więcej są takie gatunki roślin, które są w stanie przetrwać nawet w ekstremalnych warunkach, a to oznacza, że nie potrzebują one zbyt wiele naszej uwagi. Jeśli właśnie na nie się zdecydujemy, to będziemy mogli się cieszyć z pięknych roślin, jednocześnie nie poświęcając im zbyt wiele uwagi, jeśli chodzi o ich pielęgnację. Warto pomyśleć o tym, jak wiele mogą nam zaproponować rośliny i jeśli do tej pory nie mieliśmy ich zbyt wiele w naszym domu, to warto sprawić, aby to się zmieniło.

Dni Pola CIECH Sarzyna https://www.lamix.pl/pl/menu/120/reczniki-papierowe.html