Loading...

Współczesne i rubensowskie kanony piękna

Rubensowskie kanony piękna są zdecydowanie różne od tych, jakie panują w czasach współczesnych. Barokowe piękności o bujnych kształtach, obfitych biustach, oraz dużych brzuchach i pełnych pośladkach, a także licznych fałdkach tłuszczu, znacznie odbiegają od tego, co dziś uważa się za ideał kobiecego ciała.

Smukłe, szczupłe i wysokie modelki, spacerujące po wybiegach w najlepszych domach mody, wyznaczają dziś wzór współczesnego piękna. Choć zdarza się, że są one często krytykowane za lansowanie mody na chorobliwą wręcz szczupłość kobiecego ciała.

PORCELANA BOGUCICE

Jednak nawet, jeśli za przykład weźmiemy najtęższe współczesne modelki, daleko im będzie do kobiet z okresu baroku. Jak to możliwe, że na przestrzeni wieków, tak bardzo zmieniły się kanony piękna? Czy nasze gusta, aż tak bardzo uległy zmianie? Okazuje się, że wraz z upływem czasu, zmieniamy się my sami i nasze postrzeganie rzeczywistości.

Inaczej wyglądali ludzie w czasach starożytnych, inaczej wyglądają dziś, a jeszcze inaczej będą wyglądać w przyszłości. To, jak wyglądamy i jak postrzegamy samych siebie, wpływa na powszechnie panujące kanony piękna.

Idealna na każdą figurę klasyczna suknia bez rękawów z gorsetem montibello.pl