Loading...

Współczesne i rubensowskie kanony piękna

Rubensowskie kanony piękna są zdecydowanie różne od tych, jakie panują w czasach współczesnych. Barokowe piękności o bujnych kształtach, obfitych biustach, oraz dużych brzuchach i pełnych pośladkach, a także licznych fałdkach tłuszczu, znacznie odbiegają od tego, co dziś uważa się za ideał kobiecego ciała.

Smukłe, szczupłe i wysokie modelki, spacerujące po wybiegach w najlepszych domach mody, wyznaczają dziś wzór współczesnego piękna. Choć zdarza się, że są one często krytykowane za lansowanie mody na chorobliwą wręcz szczupłość kobiecego ciała.

https://www.hitobuwie.pl/marki/bottero.html

Jednak nawet, jeśli za przykład weźmiemy najtęższe współczesne modelki, daleko im będzie do kobiet z okresu baroku. Jak to możliwe, że na przestrzeni wieków, tak bardzo zmieniły się kanony piękna? Czy nasze gusta, aż tak bardzo uległy zmianie? Okazuje się, że wraz z upływem czasu, zmieniamy się my sami i nasze postrzeganie rzeczywistości.

Inaczej wyglądali ludzie w czasach starożytnych, inaczej wyglądają dziś, a jeszcze inaczej będą wyglądać w przyszłości. To, jak wyglądamy i jak postrzegamy samych siebie, wpływa na powszechnie panujące kanony piękna.

Podologia Warszawa zdziała cuda dla Twoich stóp. Idealna na każdą figurę klasyczna suknia bez rękawów z gorsetem