Odziedziczenie nieruchomości

Jeśli przypadła nam w spadku nieruchomość to po śmierci właściciela musimy zgłosić jak najszybciej chęć jej nabycia.
Prawo spadkowe przewiduje, że każdy zainteresowany w sprawie spadkowej powinien otrzymać równą część (a więc jeśli umrze osoba posiadające troje dzieci pozostawia każdemu 1/3 swojego majątku w spadku).
Sprawy spadkowe można wyjaśniać na dwa sposoby – na drodze sądownej (zdecydowanie tańsza, ale też bardziej skomplikowana i dłuższa) oraz za pośrednictwem notariusza, który przygotuje stosowny dokument, który ma taką samą moc, co postanowienie sądu.
W przypadku spraw spadkowych związanych z podziałem majątku (w tym nieruchomości) najważniejszym elementem jest to, czy rodzina jest zgodna co do słusznego podziału.
Jeżeli pojawiają się spory wśród najbliższej rodziny, wtedy najczęściej sprawa wyjaśniana jest przez sąd (czas oczekiwania na decyzje sądu jest nie krótszy niż 6 miesięcy).
W innych przypadkach można o wiele szybciej zamknąć sprawę u notariusza, który sporządzić może wspominany dokument, tzw.
akt poświadczenia dziedziczenia.
www.viacon.pl
Przeczytaj również: Wybór mebli kuchennych krok po kroku
Przeczytaj również: Popularne lokale
Przeczytaj również: Duże lokale mieszkalne
Polecane artykuły

Duże lokale mieszkalne
Bardzo popularne jest obecnie wynajmowanie mieszkań, zwłaszcza przez ludzi młodych, którzy wraz ze zmianą zatrudnienia zmieniają miejsce swego zamieszkania. Znacznie częściej niż kiedyś obserwuje się zjawisko migracji prawdopodobnie wymuszone przez rynek pracy. Tak więc zamieszkiwanie „na chwilę” w

Marzysz o własnym domu? Poznaj jego wady i zalety!
Kupno lub budowa własnego domu to marzenie wielu. Ludzie pragną zamieszkać w jednorodzinnym domku, ponieważ oczekują większej przestrzeni mieszkalnej, ucieczki od miejskiego hałasu, a także takich udogodnień jak ogród czy garaż. Posiadanie własnego domu ma jednak też kilka wad, które warto pozn