Renesansowy zwrot piękna
Postrzeganie piękna w czasach renesansu w Europie zmieniło się w porównaniu do wcześniejszego średniowiecza. Za atrakcyjną kobietę uważano taką, która posiadała bardzo kobiecą, wręcz barczystą figurę o mocno zaznaczonym biuście i biodrach.
Kobiety, które z natury mogły pochwalić się filigranową posturą ciała, stosowały pod spódnicami poduszki powiększające ich naturalny rozmiar bioder. W renesansie również pojawiły się pierwsze gorsety, które dodatkowo podkreślały smukłość talii i odcinały się mocno od dużego biustu i szerokich bioder.
Opalenizna nie przystawała kobietom wysoko postawionym, z dobrych rodów, dlatego słońca unikano jak ognia. Największym uwielbieniem cieszyła się jasno-mleczna, wręcz przeźroczysta cera.
Opalenizna taka jak w średniowieczu świadczyła o statusie społecznym i obowiązku pracy na roli. Tak jak średniowieczu, doceniano długie włosy koniecznie w kolorze jasnym, złoto-bursztynowym.
Kobiety obdarzone rudymi włosami też uważane były za atrakcyjne, na co przykładem jest angielska królowa Elżbieta II panująca w Anglii w wieku XVI.
Zobacz, która garsonka na rozmowę kwalifikacyjną będzie odpowiednia
Polecane artykuły
Stereotypy dotyczące zawodów
Niestety, człowieka często ocenia się przez pryzmat jego pozycji społecznej oraz zarobków. Kiedy ktoś przedstawi nam się jako menager w znanej korporacji, to cześć z nas będzie od razu traktowała go z szacunkiem. Jeśli jednak nowo poznany osobnik okaże się hydraulikiem, to istnieje spore prawdopodo
Dom czy mieszkanie? Co oferują nam nasze cztery kąty?
Zarówno dom jednorodzinny, jak i mieszkanie w bloku mają swoje za i przeciw. Jedno i drugie daje różne możliwości, ale także wprowadza pewne ograniczenia. Decyzja związana z wyborem naszych czterech kątów powinna być przemyślana. Warto zastanowić się nad tym, co tak naprawdę może dać nam życie w m